Објавено на:

Германската министерка за надворешни позитивна на Ковид-19

t

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок доби позитивен тест на коронавирус веднаш по почетокот на нејзината посета на Пакистан, изјави денеска портпаролот на Министерството.

По посетата на Пакистан, Бербок требаше да отпатува во Грција и Турција.

Бербок добила позитивен тест по ручекот, откако забележала дека го изгубила чувството за вкус, соопшти нејзиното Министерство. Се додава дека брзиот антиген тест, што го направила утрото бил негативен, пренесува Дојче веле.

Министерката веќе имаше разговори со нејзиниот колега Билавал Буто Зардари, кои беа фокусирани на билатералната соработка и регионалните предизвици, вклучително и ситуацијата во Авганистан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем број на новозаразени од Ковид-19: Четири…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Над 1100 новозаразени, три лица починаа: Ова…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Бајден повторно позитивен на Ковид-19

Американскиот претседател Џо Бајден повторно позитивен на…

Црвен аларм во Србија: Денеска скоро 6000…

Во Србија во последните 24 часа се…

Двајца починати и голем број на заразени…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…