Германскиот претседател ќе се сретне со екипата на „Медена земја“

t

Германскиот претседател Франк – Валтер Штајнмајер во рамки на дводневната официјална посета на земјава денеска ќе прошета низ Старата скопска чаршија, а во Чифте аман ќе се сретне со екиптата на македонскиот документарен филм „Медена земја“.

Тој ќе има средба и со младинци посетители на Политичкото училиште на Претседателскиот центар за политичко образование.

Попладне Штајнмајер ќе го посети Ветерниот парк во Богданци, прв од ваков вид на Западен Балкан, а потоа и фабриката „Дрекслмајер“ во Кавадарци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поранешниот играч на Челси под рушевините во…

Потврдено е дека под урнатините предизвикани од…

Клиничката болница во Тетово доби медицинска опрема…

Министерот за здравство Беким Сали денеска ја…

(Видео) Демирел во солзи: Ве молам праќајте…

Легендарниот голман на Фенербахче и селекцијата на…

Турција е едно од сеизмичките најтрусни подрачја…

Турција, која беше погодена од два екстремно…

(Видео) Унгарија ни е голем пријател: Пендаровски…

Во рамките на официјалната посета на претседателката…