Објавено на:

Германските борбени возила Мардер подготвени, но дали ќе бидат испратени за Украина?

t

Германските борбени возила, Мардер веќе се поправени и се подготвени за битка. Сепак, се уште не се знае дали ќе стигнат до Украина.

Германската воена фабрика Рајнметал ги подготви првите борбени возила за пешадија Мардер за испорака во Украина или Грција. Ова го соопшти извршниот директор на Рајнметал, Армин Папергер. Поправаме 100 оклопни транспортери Мардер, првите автомобили се готови“, изјави извршниот директор на Рајнметал.

Киев постојано бара од Германија да испорача борбени возила за да се заштити од рускиот напад.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…

(Фото) “Вагнер” јавно бараат платеници за војната…

Во рускиот град Екатеринбург се поставени неколку…

Украина: Опасноста од катастрофа во Запорожје секојдневно…

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот…

Што ќе остане од Украина? Стремусов: Иднината…

Херсонски политичар: Иднината на Николаевската област е…

Како македонски политичари: Русија и Украина меѓусебно…

Киев и Москва денеска повторно меѓусебно се…