Објавено на:

Германските власти продолжуваат со “урнебесни” барања за граѓаните: Туширајте се со ладна вода, заштедете природен гас

t

Германците ги повикаа граѓаните да се тушираат со постудена вода за да се заштеди гас

„Ќе мора да се запрашате дали навистина треба да се туширате со топол туш седум дена во неделата ако се греете на гас“, вели Клаус Милер, шеф на Федералната агенција за мрежи во Германија.

Неговите зборови во интервју за Н ТВ потсетија на изјавата на европската комесарка за антимонополски прашања Маргрет Вестагер, која ги советуваше жителите на ЕУ да ги контролираат тушевите и туширањето на нивните тинејџери, а кога ќе ја исклучат водата, да можат да кажат „Еве ти се, Путин“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија и Велика Британија стојат силно зад…

Британскиот крал Чарлс Трети синоќа на свечената…

Мулти-култи: Германија ќе дозволи бракови на малолетници…

Сојузниот уставен суд на Германија денеска пресуди…

Чарлс Трети утре ќе ја посети Германија

Со највисоки почести и силни безбедносни мерки…

И Пендаровски се сретна со германската МНР:…

Претседателот Стево Пендаровски ја прими Аналена Бербок,…

(Вознемирувачко видео) Врснички со часови мачеле 13-годишно…

Група девојчиња се осомничени дека со часови…