Објавено на:

Германските власти продолжуваат со “урнебесни” барања за граѓаните: Туширајте се со ладна вода, заштедете природен гас

t

Германците ги повикаа граѓаните да се тушираат со постудена вода за да се заштеди гас

„Ќе мора да се запрашате дали навистина треба да се туширате со топол туш седум дена во неделата ако се греете на гас“, вели Клаус Милер, шеф на Федералната агенција за мрежи во Германија.


Неговите зборови во интервју за Н ТВ потсетија на изјавата на европската комесарка за антимонополски прашања Маргрет Вестагер, која ги советуваше жителите на ЕУ да ги контролираат тушевите и туширањето на нивните тинејџери, а кога ќе ја исклучат водата, да можат да кажат „Еве ти се, Путин“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија нарача 40.000 дози вакцина против мајмунски…

Германија нарача 40.000 дози вакцина против мајмунски…

Германија со одлична вест за гастербајтерите, се…

Германскиот министер за здравство, Карл Лаутербах денеска…

Сите грчки компании-купувачи се префрлија на плаќање…

Сите грчки компании-увозници на руски гас одлучиле…

Дуда ја обвини Германија: Не ни праќаат…

Полскиот претседател Анджеј Дуда ја обвини Германија…

Војна е војна, но бизнис е бизнис:…

Рускиот нафтен гигант „Гаспром“ денеска најави дека…