Објавено на:

Германските власти продолжуваат со “урнебесни” барања за граѓаните: Туширајте се со ладна вода, заштедете природен гас

t

Германците ги повикаа граѓаните да се тушираат со постудена вода за да се заштеди гас

„Ќе мора да се запрашате дали навистина треба да се туширате со топол туш седум дена во неделата ако се греете на гас“, вели Клаус Милер, шеф на Федералната агенција за мрежи во Германија.

Неговите зборови во интервју за Н ТВ потсетија на изјавата на европската комесарка за антимонополски прашања Маргрет Вестагер, која ги советуваше жителите на ЕУ да ги контролираат тушевите и туширањето на нивните тинејџери, а кога ќе ја исклучат водата, да можат да кажат „Еве ти се, Путин“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) “Големиот патриот” Милошоски за време на…

"Големиот патриот" Антонио Милошоски во 2001 година…

Шолц бара светот да се обедини околу…

Германскиот канцелар Олаф Шолц остро ја нападна…

Средба Османи-Бербок: Германија е најгласен поддржувач на…

Во рамки на учеството на 78-то Генералното…

Украина одби да прими стари тенкови Леопард…

Како што наведе Дер Шпигел, Киев не…

Бербок: На многу Германци не им е…

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок…