Гир апелира невакцинираните да се вакцинираат

t

Гледаме дека пандемијата полека стивнува но тоа не значи дека треба да бидеме без грижа, кажа амбасадорот на Европската Унија во земјава Дејвид Гир.

-Ако не сте вакцинирани, вакцинирајте се, а ако сте вакцинирани чувајте го вашиот имунитет преку дополнителни дози. По овој настан, самиот одам во поликлиниката Букурешт за да примам четврта доза од вакцината, рече амбасадорот Гир

Амбасадорот денес заедно со министерот за здравство Беким Сали ги промовираше возилата и фрижидерите за овозможување ладен синџир за дистрибуција на вакцини обезбедни со грант од ЕУ, а по настанот најави дека самиот ќе оди по четврта доза вакцина за заштита од Ковид – 19.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Директор на Фајзер признава дека…

Џордон Тристон Вокер, директор за истражувања и…

Хрватска ѝ донира на Македонија вакцини против…

Хрватската Влада на денешната седница донесе одлука…

Швајцарија ќе уништува 10,3 милиони дози вакцини…

Швајцарија е принудена да уништи 10,3 милиони…

Гир апелира невакцинираните да се вакцинираат

Гледаме дека пандемијата полека стивнува но тоа…

Кирилов: Русија има докази дека САД во…

Министерството за одбрана на Русија има докази…