Ги турнал гаќите пред малолeтник: Приведен 60-годишен велешанец

t

На 01.06.2022 во 16:05 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Д.Ѓ.(60) Велес, затоа што претходно во парк во Велес почнал да се соблекува пред малолетник од Велес.

Во координација со Jавен обвинител, по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СВР Куманово изрече над 100 санкции за…

Денеска (14.08.2022) во времето од 14 –…

Апсење на патот Кичево – Македонски Брод:…

Денеска (14.08.2022) во 01.30 часот, од полициски…

Страшна сообраќајна несреќа во велешко: Едно лице…

На 30.07.2022 околу 08.15 часот на регионалниот…

Голема акција во Косово: Уапсени 18 лица…

Косовската полиција објави денеска дека уапсила 18…

Велешанец доби 30 дена притвор поради поседување…

Триеседневен притвор за 24-годишен велешанец, кај кого…