Ги турнал гаќите пред малолeтник: Приведен 60-годишен велешанец

t

На 01.06.2022 во 16:05 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Д.Ѓ.(60) Велес, затоа што претходно во парк во Велес почнал да се соблекува пред малолетник од Велес.

Во координација со Jавен обвинител, по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Легенди – Велешани спремни за натпреварот:…

Македонските навивачи и фудбалски фанови ја "разбудија"…

Засилена полициска акција: За брзо возење казнети…

Во текот на вчерашниот ден (05.09.2022) Министерството…

Арачиновец уапсен отакко нападнал полицајци

Полициски службеници на на 03.09.2022 во 23.20…

(Видео) И полицијата помагаше во справување со…

Полицајци во координација со противпожарните служби и…

Спасовски: Полицијата ќе користи боди-камери кои се…

Годинава беше заокружен проектот за снимање со…