Објавено на:

Голден Стејт го победи Бостон и израмни во финалната серија

t

Голден Стејт ноќеска на домашен терен го победи Бостон со 107:88 во вториот натпревар од големото финалето на НБА-лигата.

Првата ѕвезда на Вориорс, Стеф Кари беше најефикасен на теренот со 29 поени. Во поразениот тим се истакна Џејсон Тејтум со 28 поени.

Резултатот во серијата прв до четири победи е изедначен 1:1.

Третиот натпревар ќе се игра на 9 јуни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голден Стејт се врати на НБА тронот

Голден Стејт продолжува да пишува историја и…

НБА ѕвездата не го заборави родниот град:…

Кошаркарот на Кливленд кавалирс, Џеди Осман, во…

Великани на спортот: НБА кошарка и Формула…

Великани на спортот(3.) НБА кошарка Денес нешто…

Бостон со водство во серијалот со Голден…

Бостон славеше во третиот натпревар во финалето…

Голден Стејт го победи Бостон и израмни…

Голден Стејт ноќеска на домашен терен го…