Голема акција на МВР: Запленета дрога во вредност од 250.000 евра!

t

Во тек е голема полициска акција на наплатната станица Отовица, на автопатот Велес-Скопје, при што е пресечен меѓународен канал за шверц и запленета е дрога вредна над 250.000 евра.

Дрогата била пренесувана во возило фолксваген туран, управувано од скопјанец.

Од МВР потврдуваат дека во тек полициска акција, а детали најавуваат за утрешниот ден, по завршување на акцијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР: Скопјанец чувал еден килограм…

38-годишен скопјанец е уапсен денеска откако во…

Акциска контрола на МВР во угостителски објекти:…

Ноќва (19.03.2023) во периодот од 00.00 до…

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…

Млада кичевчанка фатена дома со ќеса и…

На 16.03.2023 во 19.40 часот полициски службеници…

Акција на МВР: Пронајдена дрога на Бит…

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија…