Објавено на:

ГОЛЕМА МЕСЕЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – особено подгответе се за вистинската зима со снег, еве кога (ФОТО)

t

Иако зимата се уште не е започната и истата доаѓа кон средината на овој месец, студот и снегот веќе се присутни во Македонија.

Со доаѓањето на месец декември доаѓаат и надежите на сите деца дека овој месец ќе му се радуваат на снегот за вистинска Нова Година како на филмовите.

Според долготрајната метео прогноза не очекува малку дожд, малку облаци со сонце и минусни температури.

Сепак, снег ќе има и тоа на 19 и 20 декември, погледнете ја целосната прогноза во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски ќе настапи во…

Како што известуваат од неговиот тим, в…

(Видео) СТРАШНА БУРА ВО БУДВА: Ветер од…

Силен ветер и бура се забележани во…

Дуда: Ќе кренам железна завеса до небо…

Во своето обраќање до медиумите, Дуда истакна…

Грковска од Вашингтон: Со одолговлекување на членството…

За Македонија, како најнова членка на НАТО…