Објавено на:

ГОЛЕМА МЕСЕЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – особено подгответе се за вистинската зима со снег, еве кога (ФОТО)

t

Иако зимата се уште не е започната и истата доаѓа кон средината на овој месец, студот и снегот веќе се присутни во Македонија.

Со доаѓањето на месец декември доаѓаат и надежите на сите деца дека овој месец ќе му се радуваат на снегот за вистинска Нова Година како на филмовите.

Според долготрајната метео прогноза не очекува малку дожд, малку облаци со сонце и минусни температури.

Сепак, снег ќе има и тоа на 19 и 20 декември, погледнете ја целосната прогноза во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пет века сме се бореле со Османлиите,…

Изјавите дека доколку не се направат уставните…

(Во живо) “Сајбер команда” со Филип Петровски

Следете ја во живо петтата епизода на…

Мртов маж пронајден во својот дом во…

На 31.03.2023 околу 12.40 часот во СВР…

Бајден рекол за Харадинај дека е Џорџ…

Дали тие што го водат својот народ…

Вереницата на Роналдо со шокантно тврдење: Ни…

Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се…