Објавено на:

Голема полициска акција во Карбинци: Запленети 15.000 стебла канабис

t

Вчера попладне е извршена голема полициска акција во атарот на штипско Карбинци, дознава „Слободен печат“. Во акцијата запленети се над 15.000 стебла канабис, а приведени се неколку лица.

Од МВР најавија повеќе информации во текот на денешниот ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не работат само со лозје: Стебла канабис…

Полициски службеници од СВР Велес – Полициска…

(Видео) Детали за големата акција на МВР…

На подрачјето на општина Карбинци, полицијата ги…

Голема полициска акција во Карбинци: Запленети 15.000…

Вчера попладне е извршена голема полициска акција во атарот…

Двајца кумановци приведени поради Марихуана – МВР…

Кумановската полиција приведе двајца кумановци кај кои…

Kако со прaвни дупки досега се уkpадени…

Десетина дена откако беа откриени стотици килограми…