ГОЛЕМИ ПРОТЕСТИ ЗА ПОДДРШКА НА ЃОКОВИЌ ВО ФРАНЦИЈА: Погледнете како цел Париз скандира: Слобода за Ѓоковиќ

t

Во Париз се во тек големи протести против одлуката на австралискиот суд за Новак Ѓоковиќ.

Во непосредна близина до Ајфеловата кула се собраа илјадници луѓе, кои носат француски исрпски знамиња, како и трансперенти, барајќи слобода за Ѓоковиќ.

– Слобода, слобода, слобода…..одекнува низ Париз.

За потсетување, Федералниот суд во Австралија одлучи да му ја земе или укине визата на српскиот тенисер и истиот веднаш да биде депортиран.

Курир.рс

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕКСПЛОЗИЈА ВО РАКЕТНА ФАБРИКА ВО БЛИЗИНА НА…

Утрово околу 6 часот во комплексот на…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…

(Видео) „Мамба засекогаш“: Новак ја посвети на…

Новак Ѓоковиќ и официјално е најдобриот тенисер…

Манила како Белград: Србите ја обоија секоја…

Кошаркарската репрезентација на Србија од 14 часот…

ЛГБТ парада денеска во Белград

Со „Прошетката на гордоста“ борците за правата…