Објавено на:

Големо невреме ја зафати Србија

t

Невреме ја зафати Србија, па така на северот на државата беа забележани апокалиптични сцени какви што ретко се гледаат.

На некои места има и паднати дрва, а исто така се оштетени и патнички возила, додека во Нови Сад се забележани страшни сцени поради грмотевиците.

Од петок до крајот на неделата се очекуваат повремени дождови и грмотевици, кои локално може да бидат проследени со град и силен ветар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Регионот во шок: Познато како таткото монструм…

Девојчето (2) кое во Вршац беше убиено…

ЕУ: Србија да објасни зошто не воведува…

Неименуван висок претставник на Европска комисија, порача…

ХОРОР во Србија: Татко си ја убил…

Убиството во Вршац, каде што таткото Марко…

Српски аналитичар: Русија никогаш не го бранела…

Српскиот аналитичар Горчин Стојановиќ изјави дека Русија…

Нож во грб за Србија: Москва се…

Србија очекува Русија да ги заштити српските…