Објавено на:

Големо разочарување за престојниот продолжен викенд: УХМР најавува дожд и пад на температурите

t

Утре ќе се задржи сончево и топло време со слаб до умерен јужен ветер, а од четврток во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи, најавуваат од Управата за хидрометеорлошки работи.

Ќе дува умерен на места засилен северен ветер. Услови за краткотраен локален дожд ќе има во петок и во деновите од продолжениот празничен викенд, а температурите позначително ќе опаднат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И покрај налогот за апсење, Путин ќе…

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, по…

Две жени повредени во сообраќајка во Скопје

На 20.03.2023 во 13.15 часот во СВР…

Песков откри за што разговарале Путин и…

Претседателите на Русија и Кина, Владимир Путин…

Љупчо Георгиевски го прогласи за мртов Македонизмот

Последните десет поста ми беа посветени на…

Гаши: Ако Курти ги формира ЗСО, ќе…

Поранешниот советник на косовскиот премиер Албин Курти,…