Објавено на:

Голем број полицајци на аеродромот во Софија: ристигнала дојава за бомба во авион

t

Дојава за бомба во авион, кој слетал на аеродромот во Софија, Бугарија.

Авионот пристигнал од Дубаи, а на аеродромот се испратени полициски екипи и возила за брза помош.

БТВ пишува дека полицијата ја проверува експлозивната направа на авионот, која наводно била донесена од патник. Од МВР за БТВ ја потврдија оваа информација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Османи: Косовски политичар кажа дека Ахмети е…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…