Објавено на:

Голем дел од Центар, Кисела Вода и Аеродром утре ќе остане без струја

t

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 15.05.2022 година (недела) без електрична енергија ќе останат:

-во периодот од 03:00 до 08:30 часот, дел од Аеродром, дел од Кисела Вода и Црниче, поголем дел од централно градско подрачје, сите стопански и нестопански објекти, нас.Пролет, Маџар Маало, сите стопански и нестопански објекти на дел од Центар, Кисела Вода и Аеродром.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Демерџиев му кажал на Спасовски: Говорот на…

Република Македонија, односно Оливер Спасовски ветил дека…

Стотици животи на болните од рак зависат…

Акцелераторот за зрачење на болните од рак…

(Вознемирувачко видео) Шокатна снимка од Гостивар: Отруени…

На социјалните мрежи се шират шокантни виде…

Сè уште трае истрагата за избеганиот затвореник…

Министерот за правда Никола Тупанчевски денеска изјави…

ДС: Потребна е независна агенција за борба…

Лидерот на Демократски сојуз, Трајанов не се…