Објавено на:

Голем напредок: Путин прифати да се сретне со шефот на ОН – Еве кога ќе биде средбата

t

Рускиот претседател Владимир Путин ќе го прими генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, кој на 26 април ќе допатува во Москва на разговори со Лавров, најави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Претходно шефот на ОН побара лично да се сретне со Путин и со Зеленски на одвоени средби со цел да се разговара за прекин на огнот и можни решенија за прекин на огнот и специјалната воена операција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица во Брисел: Претставници на партијата на…

Претставници на "Левица" остварија средба со европратеници…

Гутереш: Купувате премногу фосилни горива, а тоа…

Многу земји сакаат да го зголемат производството…

Дуда: Запрепастен сум од преговорите помеѓу Путин,…

Запрепастен сум од сите разговори со Путин,…

Путин му го плесна: Погрешната политика на…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Дали се согласувате со Трас – Путин…

Министерката за надворешни работи на Обединетото Кралство…