Објавено на:

Голем скандал на Американската тајна служба!

t

Двајца членови на американската тајна служба биле вратени со авион во САД поради учество во тепачка со таксист во Сеул, за време на посетата на Џозеф Бајден на Јужна Кореја.

Двајца членови на американската тајна служба во четвртокот вечерта биле во посета на барови во Сеул, кога еден од нив физички се судрил со локален таксист во Сеул, јавуваат американските медиуми, пренесува Би-би-си.

Никој не бил приведен или уапсен во првите моменти по инцидентот, но полицијата во Сеул го истражувала случајот.

Американската тајна служба потврди дека е „свесна за инцидент надвор од должноста во кој биле вклучени двајца агенти, што би можело да претставува потенцијално кршење на американската политика во која се вклучени двајца вработени“, рече портпаролот на Тајната служба Ентони Гуглиелми во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Минатиот пат ко беа бyгapcки полицајци овде…

“Бyгаpcки полициски службеници ќе дојдат на денот…

Британски министер: Русите користат тактики од Првата…

Британскиот министер за одбрана Бен Валас изјави…

Фондацијата „Македонија“ тврди дека бугарска полиција ќе…

Бугарската непрофитна организација Фондација „Македонија“ преку објава…

Досега над 40 Бугари од Скопје потврдија…

Бугарската фондација „Македонија“ денеска преку социјалните мрежи…

Халили: Бугарија ја призна Македонија, но ги…

Бугарија ја призна Македонија како независна, но…