Објавено на:

Гореше небото над Белград, а еве и зошто! (Видео)

t

Навивачите на Црвена Звезда ја прославија 33. титула во историјата на клубот со спектакуларна атмосфера, а на фотографиите и видеата може да се забележи дека небото над Белград буквално гореше.

„Делии“ се погрижија за спектакуларен огномет, идентичен на тој кој го имаа и на последното вечно дерби против Партизан.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ свечено пушти во употреба нов аеродром,…

Денеска свечено беше отворен за воздушен сообраќај…

Трагедија во Србија: Четири млади момчиња загинаа…

Неколку часа по полноќ на локалниот пат…

Невреме и во Србија: Улиците под вода,…

Силно невреме, со пороен дожд, грмотевици и…

Србија ќе има најмодерна заштита од град…

Природните непогоди, од почетокот на пролетта, многупати…

Хркаловиќ се враќа во домашен притвор: Детали…

Поранешниот државен секретар во МВР Дијана Хркаловиќ…