“Гори” преполната сала во Чаир – Груби: Чаир е на ДУИ и на Али Ахмети!

t

Демократската унија за интеграција вечерва во Чаир одржува голем митинг на кој треба да се обрати лидерот на партијата, Али Ахмети.

Артан Груби на Фејсбук сподели фотографија од преполната сала и порача дека Чаир е на ДУИ и на Али Ахмети.

Груби за медиумите изјави дека и “огнениот” Изет Меџити бил поканет на митингот, иако не треба некој да се кани да дојде во сопствениот дом. Сепак Меџити уште денека напладне најави дека нема да присуствува на митингот, а отсуство најави и градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу кој истакна дека општината одобрила користење на општинската сал аи паркингот согласно потребите на ДУИ за денешниот настан, но сепак ќе избегне присуство на истиот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што сака да каже Меџити, дека планира…

Потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити, кој е…

Арсовска гради мега-парк од 30.000 метри квадратни…

Започнува изградбата на новиот мега-парк во Чаир…

Груби од Чаир: Мојата рака е подадена,…

Првиот вицепремиер Артан Груби, вечерва, на партиска…

“Гори” преполната сала во Чаир – Груби:…

Демократската унија за интеграција вечерва во Чаир…

Ич немале среќа: Разбојници влегле во продавница…

Двајца разбојници, кои им се заканувале на…