Гостиварчанец фатен на граница со лажен Ковид тест

t

Регионалниот центар за гранични работи Запад поднесе кривична пријава против С.И.(31) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

На 06.02.2022 на излез од државата пријавениот приложил фалсификуван ПЦР тест.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Гостивар: Човек убиен во семејна…

52-годишен жител на Гостивар починал откако бил…

Жена искршила кафана во Гостивар

Ноќва во 01.20 часот во Трговски центар…

(Видео) МВР со детали за опожареното возило…

На 23.07.2022 во 15.30 часот во Полициската…

Тешка сообраќајна несреќа во Гостивар: “БМВ” удри…

Вчеравечер во 20.15 часот во Полициската станица…

Малолетник се обидел да убие друг малолетник…

МВР попладнево соопшти дека надворешната канцеларија за…