Го барале со потерница во Штип, слободно се шетал во Скопје – уапсено 28 годишно момче

t

Полицијата денеска на улица „Антон Панов“ во Скопје привела 28-годишен маж од Штип, баран по централна потерница за издржување на затворска казна.

– Денеска во 10:00 часот на улица „Антон Попов” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.А.(28) од Штип. Тој бил баран по централна потерница од  Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 297 од Кривичниот законик, информирата од Министерството за внатрешни работи.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен 49-годишен маж: Наместо во притвор го…

Денеска во 06.30 часот во казино во…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

(Видео) ФИЛМСКО АПСЕЊЕ ВО СКОПЈЕ: Падна нарко-дилер…

Полицијата денеска во центарот на Скопје полицијата…

Специјалци во полна воена опрема! Вака беше…

Д.М.(28) од Белград е уапсен за обид…