Го барале со потерница во Штип, слободно се шетал во Скопје – уапсено 28 годишно момче

t

Полицијата денеска на улица „Антон Панов“ во Скопје привела 28-годишен маж од Штип, баран по централна потерница за издржување на затворска казна.

– Денеска во 10:00 часот на улица „Антон Попов” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.А.(28) од Штип. Тој бил баран по централна потерница од  Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 297 од Кривичниот законик, информирата од Министерството за внатрешни работи.

Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсен Србин на граничниот премин Стар Дојран

Српски државјанин фатен како превезува мигранти на…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Уапсен Албанецот кој пукаше од автомобил во…

Полицијата во Грачаница приведе лице кое синоќа…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…