Го оставил автомобилот отклучен, па му го ограбиле

t

На 23.12.2021, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар и Единица за интервентна полиција го привеле А.А.(37) од Скопје, поради тоа што истиот ден на ул.,,Лазар Личеновски” одзел повеќе предмети од незаклучено возило „форд галакси“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.М.(28) од Скопје.

Тој бил приведен во полициска станица и во службен разговор со полициски службеници го признал делото. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос во Франција: Претреси во пет големи…

Во просториите на големи француски и британски…

Можеше да биде страшно: Се запали автомобил…

Пикап „Форд Ренџер“ изгорел вчера на бензинска…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Филмски грабеж во ресторан во Софија: Две…

Напаѓачи ограбиле елитен ресторан во Софија вчера…

(Видео) “Европска демократија” на дело во Париз:…

Стотици илјади луѓе демонстрираат ширум Франција барајќи…