Објавено на:

Го претепале пред болница во Прилеп и му го оштетиле автомобилот, претходно насилниците од Ропотово истепале уште едно лице

t

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., В.С., Ф.С. и Б.С., сите од с.Ропотово, при што го оштетиле и неговото патничко моторно возило „Форт Фиеста“ кое било паркирано пред Болницата.

Претходно било пријавено дека лицата физички го нападнале и В.Т.(45) од с.Ропотово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струмица вечерва меѓу најзагадените градови во светот

Струмица вечерва е меѓу најзагадените градови во…

Меџити го изгоре Мицкоски: Требаат уште шест…

Изет Меџити и други приврзаници на т.н.…

Левица од Атина: Грција и Бугарија мораат…

Грција и Бугарија мора да ја признаат…

Само со пријава ќе може да се…

Ние ќе бидеме таму за да воспоставиме…