Објавено на:

Го фатиле на дело: 25 годишен битолчанец е приведен поради кражба

t

На 07.04.2022 на ул.„Нико Фундали” во Битола, полициски службеници од Полициска станица Битола го лишиле од слобода Ш.М.(25) од Битола.

Тој бил затекнат при извршување кражба во објект сопственост на Д.П.(45) од Битола.


Кај Ш.М биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од денеска во Битола ќе се прска…

Согласно склучениот договор на Општина Битола со…

Битолчанец заврши зад решетки: Со остар предмет…

На 07.05.2022 во 10.00 часот во Битола,…

Трагедија во Битола: Жена изгоре во пожар

На 01.05.2022 во 09.55 часот во СВР…

Трагедија во Битола: Гранитна плоча згмечи двајца…

Еден работник загина, а друг е тешко…

Српска “Политика” со брутален коментар за бугарската…

Македонскиот државен врв, почнувајќи од претседателот, премиерот,…