Објавено на:

Градот е целосно опколен, Кадиров најави голема офанзива на Лисичанск!

t

Претседателот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека Лисичанск е последниот град на ЛНР под контрола на Киев и дека е целосно опколен од сојузничките сили на Русија и ЛНР.

Минатата недела, Народната милиција на ЛНР извести за оперативното опкружување на Лисичанск.


„Замката е затворена, Лисичанск е целосно опколен од сојузничките сили“, напиша Кадиров на својот канал на Телеграм, истакнувајќи дека се блокирани сите влезови и излези во градот. Кадиров, исто така, посочи дека наскоро ќе започне голем напад врз градот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Официјално: Луганск е под целосна контрола на…

Министерот за одбрана Сергеј Шојгу му пријавил…

Градот е целосно опколен, Кадиров најави голема…

Претседателот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека…

Украина “се спука” со Сирија заради признавањето…

Министерството за надворешни работи на Украина објави…

Добра вечер од Путин: Руската војска влезе…

Агонија на украинската војска кај Лисичанск -…

Реприза на Азовстал: Нацистите во фабриката “Азот”…

Украинските милитанти кои се засолниле во фабриката…