Градот продолжува со чистење на отворените канали на подрачјето на Скопје

t

Екипите на ЈП Улици и патишта, денеска почнаа со чистење на каналот кој се наоѓа на улицата Загребска, во насока од ресторанот „Два Елена“ до детската болница „Козле“.

Запуштениот канал во должина од 300 метри се чисти од насобраниот шут и нискостеблеста вегетација, а се чистат и косините на каналот кои се покриени со обрасната трева, гранки, трева и шут.

Градот Скопје продолжува со чистење на отворените канали на подрачјето на Скопје и апелира до граѓаните да не фрлаат отпад во овие канали, со што ги затнуваат и се отежнува протокот на атмосферската вода.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пендаровски исвиркан на ракомет во Струга

Претседателот Стево Пендаоровски присуствуваше на ракометниот турнир…

Во САД дистрибуирани 1.8 милиони вакцини против…

Како што јави С-Ен-Ен, ова вклучува и…

Рекорден број Французи дале отказ во потрага…

Работници во Франција ги напуштија своите работни…

Во Македонија има непишана забрана за критика…

Професорката Мирјана Најчевска ја коментира актуелната политичко-обвинителската…

Внукот на Тито откри која грешка Маршалот…

Јошка Броз, внук на доживотниот доживотен претседател…