Објавено на:

Град Скопје: Санирано оштетувањето на булеварот “ВМРО”

t

Екипите на ЈП „Улици и патишта” по налог на Град Скопје денеска го санираа оштетувањето на булеварот ВМРО, каде што во текот на вчерашниот ден пропадна дел од асфалтот, соопштија од Градот.

„Во текот на изминатата ноќ, екипите на ЈП „Водовод и канализација” утврдија дека станува збор за стара водоводна мрежа која се користела за наводнување на парковите и ја извршија потребна интервенција со отстранување на дефектот. Од ЈП „Улици и патишта” санирањето на коловозот денеска го извршија со поставување тампонски слој и нов асфалт“, стои во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсен скопјанец кај кого било пронајдено оружје

На 27.03.2023 околу 21.50 часот во населба…

Пожар во подземна гаража во Скопје, изгореа…

Два автомобила изгореле вчераутро во подземна гаража…

ДИВ ЗАПАД: ДВЕ РАЗБОЈНИЧКИ КРАЖБИ СО ОГНЕНО…

Див Запад не ни е рамен, вечерва…

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…