Објавено на:

Град Скопје: Санирано оштетувањето на булеварот “ВМРО”

t

Екипите на ЈП „Улици и патишта” по налог на Град Скопје денеска го санираа оштетувањето на булеварот ВМРО, каде што во текот на вчерашниот ден пропадна дел од асфалтот, соопштија од Градот.

„Во текот на изминатата ноќ, екипите на ЈП „Водовод и канализација” утврдија дека станува збор за стара водоводна мрежа која се користела за наводнување на парковите и ја извршија потребна интервенција со отстранување на дефектот. Од ЈП „Улици и патишта” санирањето на коловозот денеска го извршија со поставување тампонски слој и нов асфалт“, стои во соопштението.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во Скопје: 19 годишник прегази пешак

Уште еден пешак викендов настрада на скопските…

Монструозно: Скопјанец прво ја удирал со тупаници,…

Основното јавно обвинителство од Скопје започна истрага…

Акција на МВР: Апсење рано утринава во…

На ул.„Јадранска магистрала” во Скопје, утринава во…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје…

Министерството за внатрешни работи соопшти дека утре,…

Вистинската гордост: Во Скопје и Битола денес…

Македонското обединувачко движење (МОД) од Битола денеска ќе одржи собири…