Објавено на:

Град Скопје создава балкански пријателства – Арсовска се сретна со Тигањ: Работиме на промовирање на релациите меѓу двете земји и споделуваме на добри практики

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на нејзината Фејсбук страна објави фотографија од средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Н.Е Нивес Тигањ.

Арсовска информираше дека на средбата е договорено реализација на активности за промовирање на билатералните релации на двете држави.


“На денешната средба со амбасадорката на Република Хрватска Н.Е. Нивес Тигањ и со претседателот на Македонско хрватскиот деловен клуб договоривме реализацијата на активности со цел промовирање на пријателските билатерални релации меѓу Македонија и Хрватска преку заеднички проекти за споделување добри практики за унапредување на квалитетот на услугите за граѓаните и заштитата на животната средина.” – напиша градоначалничката на Фејсбук.

Линк од објавата: https://www.facebook.com/ArsovskaDanela/posts/524551615963441

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За првпат од осамостојувањето на Македонија противпожарната…

Апсурдната политика која се водеше со години…

(Видео) Apcoвcкa пoчнa co кpивичнитe за администрацијата…

Град Скопје по Иницијатива од Државната Комисија…

Градоначалничката Арсовска се сретна со Здружението на…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, оствари…

Aрсовска ќе истражува каде исчезнаа 12 милиони…

“Прво ќе се посветиме да институциите преземат…

Одлична вест за студентите: Арсовска донесе одлука,…

По барање на студентите читалната во градската…