Објавено на:

Град Скопје создава балкански пријателства – Арсовска се сретна со Тигањ: Работиме на промовирање на релациите меѓу двете земји и споделуваме на добри практики

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на нејзината Фејсбук страна објави фотографија од средба со хрватската амбасадорка во Македонија, Н.Е Нивес Тигањ.

Арсовска информираше дека на средбата е договорено реализација на активности за промовирање на билатералните релации на двете држави.

“На денешната средба со амбасадорката на Република Хрватска Н.Е. Нивес Тигањ и со претседателот на Македонско хрватскиот деловен клуб договоривме реализацијата на активности со цел промовирање на пријателските билатерални релации меѓу Македонија и Хрватска преку заеднички проекти за споделување добри практики за унапредување на квалитетот на услугите за граѓаните и заштитата на животната средина.” – напиша градоначалничката на Фејсбук.

Линк од објавата: https://www.facebook.com/ArsovskaDanela/posts/524551615963441

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Арсовска: Не планирам да одам на…

Во денешната епизода на Наше Скопје, градоначалничката…

Арсовска: Работам во интерес на граѓаните со…

На денешната прес-конференција градоначалничката на Град Скопје…

(Видео) Арсовска: Можат да ме прават агент…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…

(Видео) Арсовска до Шилегов: Кој губи има…

Во денешната епизода на “Наше Скопје”, градоначалничката…

Отворена првата Правна клиника во Средното училиште…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска…