Град Скопје со реакција за наводите за Арнаудова, СДСМ лаже и манипулира

t

Градот Скопје во официјално соопштение денеска реагираше на наводите на Кристина Арнаудова. Го пренесуваме соопштението во целост:

СДСМ како и во минатото, упорно лаже и манипулира со граѓаните


Градот Скопје има намален број на вработувања по заминувањето на поранешното градско раководство на чело со Петре Шилегов, додека пак СДСМ само во предизборните месеци вработиле речиси 100 административци во Град Скопје.

Матрицата на лаги и невистини се уште е дел од секојдневното излегување на СДСМ во јавноста, иако граѓаните одамна ги прочитаа неработењето и расипничкото трошење на народни пари и токму поради тоа промените започнаа токму од Град Скопје.

Додека СДСМ неосновано напаѓа и лаже, граѓаните имаат шанса секојдневно да сведочат на макотрпната работа и реализацијата на проекти кои се од огромна важност за скопјани.

Градот Скопје почна да се менува и модернизира, ниту една лага и невистина на СДСМ нема да им помогнат да го оцрнат она кое што секојдневно се работи за доброто на градот и граѓаните.

За пренатрупувањето на администрацијата и задскривањето на партиските вработувања во изминатите четири години, Градот Скопје ќе излезе со нова прес конференција во наредните денови.

Со почит,

Град Скопје” – стои во соопштението на Градот Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повторно голем број санкционирани возачи за едно…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Приведен скопјанец: Крадел од возила на паркингот…

На 02.07.2022 во 06.40 часот на ул.„11ти…

Утре без струја ќе останат неколку скопски…

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без…

(Видео) Поплава на “Пластичарска”, возила се заглавени…

Силно невреме со силен ветер, дожд и…

Делови од Скопје без струја и вода…

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа,…