Објавено на:

Граѓаните алармираат: Гори дел од Водно!

t

Дел од планината Водно гори од попладнево. Густ чад се шири над планината, а се гледа од скопската општина Ѓорче Петров.

Граѓаните алармираат на социјалните мрежи за пожарот, а нема информации дали веќе противпожарните бригади се упатиле за да го изгаснат огнот.

Засега, нема информации ниту како настанал пожарот, како и колку истиот е проширен и дали е теренот е пристапен. Она што е познато е дека е далеку од населените места.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Димовски: Живо сум заинтересиран како ќе се…

Илија Димовски преку објава на социјалната мрежа…

За влез и излез во Македонија се…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

Грција ги порази македонските кошаркарски надежи со…

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години…

“РТС”: Северна Македонија, друштва на мртви цареви

Двајца поранешни бугарски императори и соработници на…