Граѓаните гневни: Иначе ни вода не плаќаат во Арачиново, ама да не галамиме да не настрада идна коалиција со ДУИ

t

Не стивнуваат реакциите по денешниот протест на жителите на Арачиново пред ЕВН заради тридневниот прекин на снабдувањето со електрична еенргија, по кој Владата денес експресно најде решение.

“Иначе ни вода не плаќаат Арачиново, Сарај, Грчец и други прогресивни и европски зони.

Ама за тоа не смееме да галамиме пошо Водовод е државна а не приватна компанија, па така да може да страда евентуална идна коалаиција со ДУИ.

Никој не е крив за овај башибозук во државава освен Македонските партии. И така ќе е се додека не дојде лидер со муда што ќе им исече крилата и курчот на европјаниве од западнава страна на државава.

Засега тешко тоа за лидер со муда, а додека не се најде тие ќе продолжат да си тераат по свое, а вие ќе си пиете диазепами и ќе се чудите како да се врзе крај со крај.

И така…болно ама вистинито…..”, пишува Кристиан Јандриоски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) СПЕЦИЈАЛЦИ НАСЕКАДЕ: ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА ВО…

Вечерва зголемен број полициски сили е забележан…

Чудно но вистинито: Лишен од слобода жител…

Денеска (03.12.2022) во периодот од 05.00 до…

Не заборавајте да готвите во мали тенџериња!…

Податоците за заштеда на електрична енергија кај…

ЛЕВИЦА СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА КРАЖБА НА…

Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно…

(Видео) Не е Арачиново туку Чаир: Кабли…

Извадени кабли од секаде, нешто слично на…