Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја чест погодија за немирите!

t

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите на денешните протести пред Собранието на РМ биле наместени со цел да се тепа и апси народот.

Божидар Божиновски на Фејбук напиша:

“Видовити Ковачевски и Османи за немирите, свака час… Ко да знаеа од претходно.”

Кристиан Јандриоски напиша:

Dimitar Kovacevski

Само ти знаеше дека ќе има немири.

Како погоди, значи

свака част царе.”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Денеска го одбележуваме Денот на Охридското…

Денеска го одбележуваме Денот на Охридското Езеро…

Ковачевски: Финансискиот систем успешно се справи со…

Претседателот на Владата на Република С. Македонија…

Османи: Ние не одбројуваме денови, туку ЕУ

Доколку се има политичка волја, има доволна…

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Каракамишева: Ако ова не е страшно за…

Целата јавност со горчина ја критикува реакцијата…