Граѓаните на Косово бараат смртна казна за силувачите на 11-годишното девојче

t

Граѓаните кои во Косово протестираат во одбрана на девојчето на возраст од 11 години кое пет мажи го силувале со часови, бараат смртна казна за силувачите.

Илјадници граѓани на Приштина со денови протестираат поради настанот. Злосторството се случило минатата сабота кога пет лица силувале 11-годишно девојче од Приштина. Протестите ќе продолжат додека да се донесат ефективни мерки за казнување на родовото насилство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вјоса Османи ги одложила изборите на северот…

Претседателката на привремените институции на Приштина, Вјоса…

Нападната полициска партола во Косово: Ранет еден…

Припадник на косовската полиција е ранет во…

Петковиќ: Последно предупредување до меѓународната заедница да…

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија…

“Данас” открива: Што содржи француско-германскиот предлог за…

Во новата верзија на француско-германскиот предлог за…