Објавено на:

Григоријан Никовски победник на 5км на ,,Скопскиот маратон“

t

Григоријан Никовски од АК Делта е победник на 5км на ,,Скопскиот маратон“ кој утринава се одржа во главниот град на Македонија. Никовски својот одличен настап и првото место го круниса со време 17:00. Зад Никовски се најде Јован Костовски исто така од АК Делта, додека пак третото место му припадна на Христијан Танески од АК Центар.

Денес беше спортски празник низ улиците на главниот град. Во името на спортот, во името на трчањето неколку илјади учесници дадоа свој шарм, како и секогаш досега, па така и денеска.

Беше вистинска привилегија да си меѓу толку насмеани лица, вистински празник на спортот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарската еврокомесарка ѝ се налути а Холнандија:…

Бугарската еврокомесарка, Марија Габриел, ја коментираше одлуката…

Патници доживеале хорор на пат од Скопје…

„Не заспивајте, да не треба да кршиме“,…

МВР го најде осомничениот за кражбата на…

По преземени мерки и активности, вчера во…

УЈП во октомври потрошила 28 проценти помалку…

Управата за јавни приходи (УЈП) во октомври,…

На Британците им се смачи: Да се…

На Албанците треба да им се забрани…