Груби се пофали: Уште една успешно завршена мисија – Албанскиот јазик ќе се најде на полициските униформи!

t

Албанскиот јазик официјално ќе се најде и на полициските униформи, информираше преку својот Фејсбук профил, Артан Груби.

– Уште една успешно извршена задача. Албанскиот јазик официјално и во полициските униформи. На денешната седница на Владата ја усвоивме измената на Уредбата за униформите и нивните симболи со која се предвидува употреба на албанскиот јазик како службен јазик во униформите на полициските служби согласно законот, напиша Груби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Паланчанец лажно се претставувал како вработен во…

Полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР…

Акција на МВР: Приведен струмичанец

На 28.09.2022, полициски службеници од Секторот за…

Полни раце работа за МВР: 171 казна…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Спасовски: Науката е мотор на практиката- 45…

Министерот за внатрешни работи денеска во Струга…

Алкохол, дрога, малолетници – МВР со полни…

Ноќеска и рано утрово во временскиот период…