(Анкета) Груевски води со 9:1 пред Мицкоски – Еве кој е вистински лидер!

t

Панорама 2 се случува на социјалните мрежи откако вчера вечер Христијан Мицкоски го нападна екс-премиерот Никола Груевски отворено во интервју за германски ФАЦ.

Груевски експресно одговори по што следуваше жестока дебата на социјалните мрежи за катастрофалниот потег кој го направи Мицкоски.

Поголемиот дел од членовите на ВМРО-ДПМНЕ отоврено излегоа со поддршка за Никола Груевски по што како што дознаваме Мицкоски барал членовите на партијата да му ијзавуваат јавно поддршка бидејќи бил шокиран од поддршката која ја добил Груевски.

Но очигледно голем број членови му откажуваат послушност на Мицкоски па така на јавната анкета на Фејсбук спроведена од порталот Пулс 24, Груевски води со 9:1 на прашањето „Кој е вистински лидер“.

Погледнете и гласајте:

Да се потсетиме на последната анкета на ИРИ соогласно која поранешниот премиер Никола Груевски, ја носи титулата „напопуларен политичар во Македонија“, согласно последната анкета. Довербата за него е 7%, ама пораснала дупло, споредено со минатогодишните 3%.

Еве ги резултатите на уште анкета на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Многу чудна појава во Јапонија, илјадници…

Илјадници мртви риби ги прекриле бреговите на…

Прстен вреден 750.000 евра е пронајден во…

Раководството на еден од најпознатите хотели во…

Зеленски му пријде на Орбан очи во…

Претседателот на Украина Володимир Зеленски и премиерот…

Москва: Русија нема да дозволи „нацистичка држава“…

Во моментов, ниту Западот ниту Киев не…

Најмалку 17 повредени во судир на два…

Најмалку 17 лица се повредени во судир…