Груевски со честитка за сите што денеска го слават Божик

t

Поранешниот премиер на Македонија Никола Груевски упати честитка до сите граѓани кои денеска го слават Божик со најдобри желби за здравје и успех.

„Денес е прославата на Божиќ за сите христијани кои се водат по новиот- грегоријанскиот календар, католици, протестанти и други, но и православни верници чии цркви го прифатиле новиот календар.
На сите граѓани на Македонија кои денес го слават Божиќ, како и на сите мои пријатели насекаде низ светот кои денес го одбележуваат Христовото раѓање им го честитам празникот со најдобри желби за здравје, среќа и успеси во зацртаните цели“, напиша Груевски на фејсбук


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија го копира Груевски: Ќе се субвенционира…

Министерот за финансии на Република Србија, Синиша…

(Документи) Груевски ги фати живи како го…

Уште еднаш фатени “живи” како местат судски…

(Видео) Се огласи Груевски за постата на…

Како тоа новиот премиер на Бугарија Кирил…

На граѓаните им посакувам здравје и среќа,…

На сите православни хистијани им го честитам…

Hиkoлa Грyeвcки co чecтитka зa Бoжиќ

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола…