Објавено на:

ГРУПНА ТЕПАЧКА ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА: Едно лице е во болница!

t

Од Казнено-поправна установа Затвор Скопје утринава во 3:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 2:30 часот во затворот настанала физичка пресметка помеѓу неколку осуденици.

Со повреди се здобил еден осуденик, кој бил пренесен во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување лекарска помош, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Четири лица починаа во пожар во…

Четири загинаа во пожар во болница во…

ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМ ПРИРЕДИЛЕ ПЕКОЛ – осомничените ги…

Таткото и останатите осомничени за киднапирањето и…

Легендата на музиката Мишо Ковач завршил во…

Легендарниот пејач Мишо Ковач (82г.) синоќа со…

Најмалку 30 предвремено родени бебиња евакуирани од…

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска…

Странски платеници во Украина учествуваа во крвава…

Странски борци на забава во пијана состојба…