Групна тeпачкa во Скопје: Двајца Американци и еден прилепчанец завршија зад рeшетки

t

Двајца американски државјани и еден прилепчанец биле приведени синоќа откако во центарот на Скопје учествувале во групна тепачка.

Полициски службеници од СВР Скопје ноќеска во 2.50 часот на подрачјето на Центар ги привеле Д.Ј.Д.(21), Б.Б.Л.(26), двајцата од САД и Н.Ј.(25) од Прилеп, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка во која учествувале уште неколку лица – информираат од МВР.


Како што велат под полицијата, сочинети се записници за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане…

На ден 19.05.2022, поради уличен дефект ф-100…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

Делови од Кисела Вода утре без струја

Без електрична енергија утре ќе бидат корисниците…

Кампања „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите”…

В.д. директорот на ЈП Градски паркинг –…