Објавено на:

Грција на нозе: Исламска револуционерна гарда задржа два грчки танкери со нафта

t

Воената морнарица на Корпусот на Исламската револуционерна гарда (ИРГЦ) на Иран во петокот задржа два грчки танкери во водите на Персискиот залив, јави Тасним.


Морнарицата на ИРГЦ денеска во петокот задржа два грчки танкери со нафта во водите на Персискиот залив поради незаконски дејствија на грчките власти.Претходно грчките власти најавија дека ќе ја префрлат иранската нафта во САД, која беше пренесена со танкерот Лана под руско знаме. Танкерот беше задржан во близина на брегот на Грција во средината на април.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Закани од Грција: Ќе го ракетираме Истанбул

Долго годишните спорови меѓу Турција и Грција…

Македонија, Грција и Албанија конечно ќе се…

С. Македонија, Грција и Албанија конечно ја…

Русија има каде да продаде: Путин ја…

Русија ја пренасочува трговијата и извозот на…

Нема повеќе руски гас за Грција

Јужниот сосед веќе нема да добива руски…

Важна вест за сите кои ќе летуваат…

Во грчките води, во Егејското и Јонското…