Гужва пред Кривичен: Јавноста спречена да го следи судењето на Боки 13

t

Голем медиумски интерес предизвикува судењето за случајот „Меѓународен сојуз“. По повикот на првообвинетиот Бојан Јовановски граѓаните да дојдат во Кривичниот суд и да го следат судењето голем дел се појавија пред судот, но не им беше дозволено да влезат внатре. Инаку, граѓани како јавност имаат право да ги следат судењата.

Повикот на Боки беше бидејќи денеска ќе побараа од судот да му го врати мобилниот и да го повика Заев како сведок.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гужва пред Кривичен: Јавноста спречена да го…

Голем медиумски интерес предизвикува судењето за случајот…

(Видео) Во живо: Почна cyдењето на Новак…

Во тек е судењето на најдобриот светски…

Започнува cyдењето на Ѓоковиќ, наскоро ќе се…

Новак Ѓоковиќ и министерот за имиграција Алекс…

Започнува сослушувањето на Ѓоковиќ, cyдењето пред Федералниот…

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во светот, во…

Миjaлков и неговите адвokaти позитивни на кopoнавирусот…

Поранешниот директор на Управата за безбедност и…