Објавено на:

Гутереш контра ЕУ: Нема решение за голбалната криза со храна без Русија, Украина и Белорусија

t

Нема вистинско решение за глобалната криза со снабдување со храна без враќање на Украина, Русија и Белорусија на светските пазари, изјави шефот на ОН Антонио Гутереш.

За време на неговата посета на Нигерија, генералниот секретар на ОН вети дека ќе „направи се“ за да го олесни дијалогот што може да помогне да се постигне оваа цел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повторно контра сите во ЕУ: Унгарија нема…

Унгарија не сака да испраќа муниција во…

(Фото) Магичен поглед и силна порака: Руски…

Специјалниот дописник новинската агенција „ТАСС“, космонаутот на…

Членките на ЕУ ќе ѝ испратат на…

Земјите од Европската Унија планираат да ѝ…

Украина очекува Кина со своето влијание врз…

Украина очекува Кина да го искористи своето…

Џипинг го испофали Путин: Благодарение на него…

Благодарение на раководството на рускиот претседател Владимир…