Објавено на:

Гутереш пристигна во Лавов

t

Антонио Гутереш пристигна во Лавов, каде утре треба да се сретне со украинскиот претседател Володимир Зеленски и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Минатиот месец, ОН и Турција посредуваа за договор за дозволување извоз на жито од украинските пристаништа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чочек се спрема од Требеништа до Охрид:…

Трасата од 57 км досега чини 598…

Ако е како до сега, тешко нас……

Претседателот на Франција, Емануел Макрон на првиот…

Макрон: Состанокот на Европската заедница испраќа порака…

Инаугуративниот состанок на 44-члената Европска политичка заедница…

Денот на народното востание – 11 Октомври…

Денот на народното востание – 11 Октомври…

Нови 55 ковид позитивни, нема починати

Во последните 24 часа регистрирани се 55…