Г.г. Стефан: ќе им одолееме на оние што го оспоруваат нашето македонско вековно постоење

t

Имаме надеж дека ќе им одолееме на оние што ја оспоруваат вистината за нашето македонско вековно постоење, истакна во велигденското обраќање до верниците Архиепископот охридски и македонски, г. г. Стефан.

Целосното обраќање погледнете го во видеото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гаши: Ако Курти ги формира ЗСО, ќе…

Поранешниот советник на косовскиот премиер Албин Курти,…

Ова е најмладиот сериски убиец на Балканот,…

Криминологијата вели дека сериските убијци не се…

Димитриевски: Не ми пречи Бугарите да бидат…

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во…

Недостиг на судска и медиумска независност и…

Недостатоци во независноста и интегритетот на судството,…

Ванковска: Се родивме во антиколонијална држава, денес…

Професорката на Филозофскиот факултет при УКИМ, Билјана…