Објавено на:

Дали знаете колку титули има Дибиров во својата ракометна кариера? Бројката е неверојатна!

t

Тимур Дибиров е срцето и душата на Вардар. Летачкото лево крило од Русија уште еднаш покажа не квалитет, туку класа , па го водеше Вардар кон уште една титула.

Дали знаете колку титули има освоено Дибиров во својата ракометна кариера? Бројката на официјални трофеи е неверојатна! Кога ќе се земе во предвид дека Дибиров во својата кариера има играно само за два клуба, а тоа се нашиот Вардар и Чеховски Медведи овој податок уште толку е неверојатен.

41… Купот на Македонија во неделата му беше 41 трофеј на Дибиров како професионален ракомет, а за неколку денови може да стигне и до бројката од 42, секако доколу Вардар слави и во првенството на Македонија.

Како игра Дибиров, можеби ќе стигне и до бројка од 50 титули.. Останува да видиме!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар се излеа кај Зелениково: Доколку има…

Регионалниот Центар за управување со кризи- Скопје,…

(Фото) Продолжува реконструкција на зеленилото по кејот…

Продолжува обновувањето на зеленилото низ Скопје и…

Најнова вест: Извадено телото на жената која…

Денеска специјалците од полициската единица Тигри во…

Уште не е пронајдено телото на 55-годишната…

Телото на 55-годишната жена од велешкото село…

Драма на Камен мост утрово: Спасен човек…

 Од скалите под Камен мост машко лице…